Mgr. Jarmila Krásová

33 let, vědecký asistent, Zelení

Jarmila Krásová (*1989) se narodila v Českých Budějovicích. Od dětství ji provázela láska k přírodě, která ji v dospělosti vedla ke studiu Zoologie na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity. Od roku 2015 se věnuje doktorskému studiu a na částečné úvazky také práci vědeckého asistenta. Její život zásadním způsobem ovlivnily expedice do Afriky, které jí dodaly pocit vděčnosti třeba za to, že doma z kohoutku teče pitná voda. V roce 2019 se jí narodil syn Hynek, který ji toho naučil snad ještě víc, než alma mater, ale ve zcela jiných oborech (například v krizovém managementu).

Před třemi roky se spolu s rodinou rozhodla vyměnit budějovickou placku za kopce Vysočiny a po dlouhé cestě za vlastním bydlením zakotvila v Jiráskově ulici pod Kostelíčkem. Brzy si zamilovala procházky Libušiným údolím i úzké uličky židovského města a přijala Třebíč za svůj domov, o který se chce aktivně starat.

Věří, že pokud se obyčejní lidé budou aktivně zapojovat do veřejného dění, bude svět lepším místem – proto se rozhodla vstoupit do světa politiky skrze Stranu zelených, která je jí hodnotově nejblíž. Ráda by viděla Třebíč čistou a zelenou, ve které budou rozpálené ulice chladit stromy a mozaiková seč a kde se bude dařit jak lidem, tak přírodě. Protože na vlastní kůži zná, jak je někdy těžké skloubit mateřství a kariéru, přála by si, aby město podporovalo dětské skupiny a další alternativy předškolního vzdělávání.

Město nedědíme po předcích,
ale půjčujeme si je od svých dětí