B.Eng Ondřej Piálek

34 let, OSVČ, BEZP

Narozen v Třebíči, vyrůstal v Náměšti nad Oslavou a ve Studenci. Po studiu na Gymnáziu Třebíč rok pracoval jako programátor v Envinetu (dnes Nuvia) a poté se vydal do skotského Edinburghu, kde po čtyřech letech získal titul BEng z oboru Software Engineering with Management.

Po studiu na vysoké škole a experimentech s podnikáním se vrátil do České republiky a v Praze tři roky pracoval pro britskou investiční banku. Deziluze z korporátního prostředí a smutek ze směru, kterým se jako lidstvo vydáváme, ho však přinutily aktivně se zapojit do boje za naše životní prostředí a lidská práva.

V roce 2015 byl u zrodu firmy HappyPorch, certifikovanou B-Corp, která pomáhá neziskovkám a sociálním firmám s technickým řešením problematiky, kterou se zabývají. V této firmě pracuje doposud. Podílel se například na vývoji mobilní aplikace, kterou používali Lékaři bez hranic v Sýrii, nebo na webové aplikaci pomáhající lidem snížit jejich uhlíkovou stopu. Pro-bono se také zapojil do boje za internetovou neutralitu či jako technický lídr v Česko-Digital.

Po dvou letech digitálního nomádství se vrátil zpátky do Česka a po dlouhém hledání vhodného místa k žití již natrvalo zakotvil v Třebíči, kde s úžasnou partnerkou vychovává tříletého syna, dále pak psa, kočku, a brzy, zdá se, i rybičky. Třebíč by chtěl ochránit před různými zájmovými skupinami tak, aby sloužila každému bez rozdílu, a aby umožnila všem, kdo tu žijí, rozvinout svůj potenciál na maximum.

Město nedědíme po předcích,
ale půjčujeme si je od svých dětí